Vzácna oslava so Vzácnym vínom

Vladimír Špánik, jeden zo zakladateľov, najvytrvalejší nositeľ myšlienky a odovzdávania odkazu OZ ZOMOS sa nedávno dožil významného jubilea. Vravieť vek je takmer zbytočné, lebo mu je ťažko uveriť. Jeho energia, humor a najmä neutíchajúci optimizmus je príkladom pre mnohých z nás.

K samospráve ho priviedla potreba zmeniť vlastnú obec. Len tak – aby sa tam dalo nie iba dobre bývať, ale aj dobre žiť. Vtedy ešte netušil, že to nebude vôbec jednoduché. Vlado sa však nevzdáva. Ako on sám vraví: „Chcel som ukázať ľuďom, že stojí za to bojovať.“ To bola cesta, ktorá ho priviedla do ďalších a ďalších samospráv a aj k iným bojovníkom za rovnaké hodnoty.

Odvtedy pretieklo veľa času. Takmer desaťročie. Na Slovensku sa však toho veľa nezmenilo. Stále sa objavujú nové prípady nefungujúcich samospráv, starostovia s pocitom neohrozenosti a nešťastní obyvatelia, ktorí sú často osamelí bojovníci.  Práve pre nich partia nadšencov založila ZOMOS a Vlado vždy vytrvalo niesol jeho posolstvo ďalej.

Aby už nikdy žiaden občan nemal pocit, že to je iba jeho barikáda. Nezáleží na tom, v ktorej obci stojí. Keď sa ohlási, je tu niekto ako Vlado Špánik, kto príde a s vypnutou hruďou sa postaví vedľa neho. Pretože susedná dedina nie je nikdy tak ďaleko, aby nestálo za to v nej bojovať za spravodlivú občiansku spoločnosť a Slovensko je také malé, že sme si všetci susedia.

Tu je dokumentácia:

Bolo nás naozaj veľa.

Gratulantov aj príhovorov – prišli aj z BBA.

Ani mladí si nenechali ujsť príležitosť.

Pospomínali sme.

 

Pojedli a posedeli.

 

Dali sme si aj Vzácne víno.

 

Tortu nám Vlado nakrájal a my sme ju zjedli.

Ešte raz prajeme všetci iba to najlepšie!

-mi-

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *