Valné zhromaždenie 2018

Dňa 14. apríla 2018 sme sa opäť stretli vo väčšom počte na jednom mieste – v zariadení Oáza v Lúčkach pri Kremnici. Každý rok je to jedinečná príležitosť pre ľudí z celého Slovenska vymeniť si slová miesto písmen a utužiť vzťahy. Tento rok bol výnimočný aj tým, že bol volebný a OZ ZOMOS si volilo nové orgány a schvaľovali sa nové stanovy.

Po ôsmych rokoch OZ  vymenilo štatutára. Novým predsedom OZ je Peter Uhlár zo Zlatej Bane. Jeho príbeh v združení sa podobá príbehom ostatných členov a začal sa v obci kde býva. Keď úspešne vyriešili situáciu u nich, aj s pomocou ZOMOSu, začal sa venovať rovnakým, alebo podobným problémom iných obcí. Preto všetci veríme, že bude viac ako dobrým predsedom a jeho znalosti pomôžu nie len členom združenia.

 

Voľby pokračovali kreovaním správnej rady. Viacero členov pôvodnej správnej rady sa rozhodlo nepokračovať v práci zo zdravotných, či pracovných dôvodov a tak pôvodných členov v zložení Marián Benčať, Vladimír Dulla, Károly Simon, Vladimír Špánik, Peter Uhlár a Zoltán Zsidó ostali v správnej rade Vladimír Špánik a Zoltán Zsidó a pribudli k nim Ivan Rončák, Zuzana Ryšková a Milena Veresová.

Nové stanovy zachovali poslanie združenia. Zásadnou zmenou je snáď iba to, že orgány sa oddelili a predseda OZ už nie je členom správnej rady a ostal mu poradný hlas a kompetencie.

Veríme, že všetky zmeny budú prínosné a tešíme sa na stretnutie opäť o rok.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *