Restaurant Day 2015

Restaurant Day je minulosťou, na ktorú budeme určite všetci, ktorí sme sa ho zúčastnili  radi spomínať a som presvedčený, že si ho v niektorom zo štyroch dátumov v budúcom roku zopakujeme.
Chcem poďakovať všetkým, ktorí  pomohli k úspechu celej akcii, propagácii ZOMOS, ale v konečnom dôsledku aj k získaniu viac ako 600 € ktoré sme získali z darov  do kasičky.

Entuziazmus najmä našich členov z Pribety ku ktorým sa postupne spontánne pridali Zoli z Tekovských Lužian ,Gizka z Kýru, Milena zo Šale a Ilonka z Hrušova, ma presvedčili, že sa nemám čoho obávať. Realizácia účasti a prípravy jedál v tak širokom rozsahu bola náročná, ale spoločne sme to zvládli.

Vydalo sa  takmer 400 porcií jedla,  k dispozícii bolo aj veľké množstvo koláčikov, pagáčov, syrov či údenín. To všetko sme robili nie len pre zisk finančných prostriedkov, ale aj pre normálny ľudský kontakt s  našimi sympatizantmi a priateľmi.

Vďaka masívnej mediálnej podpore, ktorú aj pre nás robila nadácia Pontis, sa  ZOMOS objavil v mnohých periodikách v  televízii a rozhlase.

Podpora nášho projektu je potrebná priebežne a podujatiu Restaurant Day tiež prospela.

Srdečne ďakujem všetkým, ktorí aktívne priložili ruku k realizácii tohto projektu, ale aj tým, ktorí ho podporili, aj keď sa nemohli osobne zúčastniť. Uvedomujem si finančnú náročnosť takéhoto projektu a je možné, že suma ktorú sme získali nie je vyššia ako skutočné náklady, ktoré ste vynaložili. Nové skúsenosti, nové kontakty a nové riešenia však nemožno finančne vyčísliť. Podobná akcia má  preto aj tú druhú nefinančnú stránku a to je naša prezentácia, opätovné nabitie bateriek a teda, aj posilnenie viery, že to, čo robíme je správne.

Na Restaurant Day prebehli mnohé konzultácie v rámci rozpracovaných vecí najmä v obci Blhovce a Tešedíkovo. Riešili sme aj aktivity v súvislosti so zneužívaním infozákona občanmi v obciach Ondrejovce a Žitavany. Okrem starostov z týchto obcí sme hovorili so starostkou obce Veľký Kýr a Malý Cetín. Starosta Vinodolu nám veľmi aktívne pomáhal v príprave celého podujatia. S potešením môžem konštatovať, že hovorím o starostoch a starostke z obcí, kde nastali zmeny tak trochu aj za našej prítomnosti. S potešením tiež konštatujem, že v zastúpení nie len Vlada Dullu, ale aj Vierky Bukovenovej bola zastúpená Miestna časť  BA- Karlova Ves. Prišli aj poslanci MsZ v Banskej Bystrici združení v BBA.

Samozrejme aj mnoho ďalších našich podporovateľov  a sympatizantov.

Ďakujem a teším sa na ďalšie stretnutia

Vlado Špánik, predseda

 

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *