Cena pre otvorenú samosprávu

Združenie občanov miest a obcí Slovenska tento rok udelí ocenenie ZOMOS „Zdravá Otvorená Moderná Obecná Samospráva“ samospráve, ktorá  proaktívne zverejňuje a sprístupňuje informácie aj nad rámec zákona, podnecuje obyvateľov k participácii na veciach obecných, vytvára priestor pre komunity a spolupracuje s nimi.

Otvorená obec je samospráva, ktorá prijíma názory obyvateľov i po voľbách, prizýva ich k rozhodovaniu, vytvára pozitívne prostredie k diskusii a hľadaniu najvhodnejších riešení. Obyvateľom je umožnené prostredníctvom naslúchajúcich poslancov a starostov podieľať sa na vývoji obce a ovplyvňovať kvalitu života v nej.

Udeľovanie ceny je súčasťou projektu „Zorientuj sa v samospráve“ a v tomto roku organizujeme jej nultý ročník. Naším cieľom je podporiť proaktívne samosprávy a ukázať pozitívne príklady. Sme presvedčení, že v otvorených obciach je život lepší a občania spokojnejší. Možnosť podieľať sa na rozvoji obce prináša občanom uspokojenie a efektívnejšie sa napĺňa ich predstava o dobrom mieste na život. Práve preto chceme oceniť nadhodnotu, ktorú takýmto spôsobom prinášajú otvorené samosprávy občanom.

Poznáte takú otvorenú a výnimočnú samosprávu? Nominujte ju a podporte tak samosprávu, ktorá je transparentná a otvorená obyvateľom. Oceníte tak prácu Vášho starostu/starostky, poslancov i prácu úradníkov na obecnom úrade. 

Nominovať môžete svoju obec alebo akúkoľvek inú obec na Slovensku.

Nominácie prijímame do 29. augusta 2019 prostredníctvom správy na e-mailovú adresu predseda@zomos.sk, kde uvediete nominovanú obec a dôvod vašej nominácie – krátke slovné hodnotenie, prípadne skutočnosti, či aktivity, ktoré považujete za výnimočné.

udalosť na fb

 

Projekt „Zorientuj sa v samospráve“ je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou“.

Tím OZ ZOMOS

2 komentárov
 1. Peter Korim hovorí:

  Navrhujem oceniť MÚ Košice-Sídlisko KVP. Po nástupe nového starostu Mgr. Ladislava Lorinca a nového poslaneckého zboru sa za 8 mesiacov podarilo vyriešiť množstvo problémov, ktoré boli za bývalého starostu Ing. Alfonza Halenára neriešiteľné. Napr. zákaz parkovania dodávok nad 5 m dĺžky v obytnej zóne, účinná deratizácia, transparentná komunikácia s občanmi, promptné riešenie problémov a pod. Navyše, aktívnym prístupom MČ sa podarilo v súťaži Lidla získať hodnotné detské ihrisko Žihadielko.

  Odpovedať
  • ZOMOS hovorí:

   Ďakujeme za nomináciu, ale cena je určená pre obce a v tomto roku limitovaná počtom obyvateľov do 5000 tisíc. V každom prípade nás veľmi teší, že sídlisko KVP prospieva. Veríme, že to tak bude naďalej a napriek tomu, že našu cenu im nemôžeme udeliť, ocenia ich obyvatelia sídliska a celých Košíc. Držíme palce.

   Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *