Všetko dobré v novom roku!

Rok 2018 priniesol OZ ZOMOS viacero zmien. Upravili sme stanovy, zvolili sme si nové vedenie, veľa sme hovorili o peniazoch aj o cieľoch. Skúsili sme viacero projektov, ktoré nevyšli. Ale aj napriek tomu sme napredovali. Dokonca si myslím, že výrazne.

Na jar sme sa stretli na valnom zhromaždení, prebehla ZOMOS Tour a po nej nasledovalo hektické obdobie spojené s voľbami do samospráv. Mnoho našich členov naplnilo náš cieľ – zapájať občanov do vecí verejných a aktívne sa zapojili do boja o poslanecké, starostovské či primátorské stoličky. Snažili sme sa pomôcť si s kampaňou a podporovali sme sa navzájom.  A mnohí z nás boli úspešní a na Slovensku tak opäť pribudne niekoľko dobre spravovaných obcí.

Stále však ostáva mnoho ďalších, ktoré premena iba čaká. Verím, že aj v novom roku bude naša komunita príkladom a budeme naďalej pomáhať sami sebe vzájomne a zároveň iným, ktorých boj o dobrú správu vecí verejných iba započal, alebo sa problémy ukážu až v budúcnosti.
Želám vám všetkým úspešný rok, plný zdravia, pohody, transparentnosti a dobrej spolupráce.
Peter Uhlár
predseda OZ ZOMOS
2 komentárov
 1. Jozef Mnich hovorí:

  Nadviažem na jednu Vašu myšlienku “ Snažili sme sa pomôcť si s kampaňou a podporovali sme sa navzájom. A mnohí z nás boli úspešní a na Slovensku tak opäť pribudne niekoľko dobre spravovaných obcí“.!Stále však ostáva mnoho ďalších, ktoré premena iba čaká. Verím, že aj v novom roku bude naša komunita príkladom a budeme naďalej pomáhať sami sebe vzájomne a zároveň iným, ktorých boj o dobrú správu vecí verejných iba započal, alebo sa problémy ukážu až v budúcnosti.?“
  Som rád,že v našej obci sa Vám to napriek úpornej snahe nepodarilo. Dávam do pozornosti každej samospráve na Slovensku ! Táto iniciatíva predmetného občianskeho združenia nedokáže byť nestranná a profesionálna, jej protagonisti ;

  Odpovedať
  • ZOMOS hovorí:

   Ďakujeme za komentár. My sme radi, že vo vašej obci existuje aj názorová opozícia a tiež tomu, že je v pozícii, ktorá Vás donútila reagovať na ich kandidatúru až na vedenie stranníckych štruktúr. Pravdepodobne majú podporu, ak vám za to stáli. Vaša pozícia hodnotiteľa kandidátov v predchádzajúcich voľbách je sama o sebe dôkazom, že vo vašej obci nie je všetko v poriadku. Právo kandidovať má v demokracii každý občan. A právo voliča spočíva vo výbere a nie v hodnotení jednotlivca a jeho osobnosti. Je prirodzená názorová polemika, ale osobné útoky na kandidáta vypovedajú viac o tom, kto to robí, než o samotnom kandidátovi. Navyše vyvstáva otázka, prečo to robí. Mnohokrát je to iba za zachovanie jeho vlastného status quo. A konštatovanie, že sa „nám to nepodarilo“ tiež nie je na mieste. Naším cieľom sú fungujúce obce a spokojní občania. Nie presadzovanie jednotlivcov. Napriek tomu je nám jasné, že naša práca sa nemôže páčiť každému. Každá minca má dve strany.

   Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *