Krátke správy zo ZOMOS Tour 2018

V pondelok 4. júna sa vydávame v rámci ZOMOS Tour 2018 za problémami samospráv na trase:
Bratislava – Vinodol – Ostrý Grúň – Bacúch – Liptovský Ján – Hrabušice – Prešov – Snina – Humenné – Ladomirová – Vagrinec – Krajná Poľana – Michalovce – Štítnik – Šoltýska – Vinodol – Senec.


V Prešove si pribalíme problémy Nálepkova, vo Vinodole v kancelárii ZOMOS máme na programe Rajec a v Senci budeme riešiť obec ktorú vám zatiaľ nemôžem prezradiť.
Všade môže byť lepšie, my preto aj niečo robíme 🙂

Krátke správy z cesty:

V rámci tohtoročnej Zomos Tour sme sa stretli vďaka spolupráci s Danielou Galanovou, poslankyňou MsZ aj s niekymi aktívnymi obyvateľmi Sniny a hovorili sme o občianskej aktivite a možnostiach zlepšenia vzťahov so samosprávou.

Dôležitým stretnutím bolo aj to v Michalovciach, kde sme hovorili s členmi Občianskej iniciatívy Zemplína o možnej spolupráci pri ochrane práv občanov v samospráve. A museli sme konštatovať, že v prípade obce Čierne Pole, ktorej zástupcovia boli na stretnutí tiež prítomní, sa vďaka skutočne extrémnemu zjavu na pozícii starostu, veľmi ťažko darí. V tomto prípade už len mobilizácia voličov môže zvrátiť stav, aký v obci momentálne je.

Príjemným osviežením počas cesty ZOMOS Tour 2018 bolo stretnutie v Humennom. Mária Radváková nám priblížila svoje možné riešenia existencie najmenších slovenských obcí do cca 50 obyvateľov. Keby problémy malých obcí s takou razanciou uchopil ZMOS a vláda SR, mohli sme byť oveľa ďalej 🙂

Zomos Tour pokračuje na domácej pôde vo Vinodole, návštevou poslankyne MsZ v Rajci kde tiež zisťujeme pikantné záležitosti vyžadujúce si riešenia.Na 15.00 sa sťahujeme do Senca, na stretnutie so skupinou aktivistov z obce, zatiaľ nešpecifikovanej.

Posledné stretnutie ZOMOS Tour 2018 s členmi formujúcej sa občianskej iniciatívy v obci Tureň. Snaha o lepšiu spoluprácu so starousadlíkmi obce dominovala v našej diskusii v ktorej nechýbal ani Ondrej Dostál, ktorý urobil touto fotkou bodku za našim výjazdom, počas ktorého sme absolvovali 15 stretnutí a takmer 1000 km.

Aj táto cesta bude čiastočne hradená z projektu
“ Vzdelávanie k občianskym právam v samospráve “ ktorý môžete podporiť na tu: DOBRÁ KRAJINA

Ďakujeme

Vladimír Špánik, predseda Správnej rady

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *