Označené ako: 

Ukázať 2 vlákna odpovedí
  • Autor
    Príspevky
    • #5076
      vladimir.sloboda
      Účastník (Participant)

      Chcem sa spýtať niekoho z praxe. Ak malá obec obstaráva územný plán potrebuje tiež odborne spôsobilú osobu na obstaravanie územných plánov? Mám za to, že áno.

      A predpokladám, že postup by mal byť takto:
      1. schválenie záujmu obstarať územný plán zastupiteľstvom
      2. obstaranie odborne spôsobilej osoby na obstarávanie územného plánu
      3. schválenie návrhu zadania územného plánu zastupiteľstvom
      4. obstaranie spracovateľa územného plánu

      Je možné urobiť krok 4. bez krokov 2. a 3.??

    • #5078
      ZOMOS
      Keymaster

      Nedá sa vypustiť ani jeden z bodov. Obec musí vybrať obstarávateľa územného plánu, ktorý má oprávnenie obstarávať ÚP. Zoznam je zverejnený na ministerstve dopravy. Následne je treba vybrať spracovateľa územného plánu. Spracovateľ musí mať autorizáciu SKA (Slovenskej komory architektov), ktorý následne ÚP, prípadne jeho zmeny vyhotoví. Obstarávateľ zodpovedá aj za dodržanie procesu pri územnom plánovaní, ktoré je upravené aj zákonom.

    • #5080
      vd
      Účastník (Participant)

      Odporúčam pozorne prečítať stavebný zákon.
      Venujte pozornosť § 19a, a dozviete sa, čo všetko je zahrnuté do obstarávania.

      zastupiteľstvo schvaľuje rozpočet, tým nepriamo rozhoduje o obstarávaní ÚP obce
      zákon nevyžaduje samostatné rozhodovanie o záujme obstarať ÚP
      počet bodov, ak sa majú rozpísať schvaľovania zastupiteľstvom by mal byť vyšší, ale nie všetky z uvedených sú nevyhnutné

      ako prvé treba si uvedomiť, že malá obec bude mať aj „malý a lacný“ ÚP a aj náklady na činnosti odborne spôsobilej osoby budú primerane nízke, lebo sa budú odvíjať od malého rozsahu obstarávania
      návrh zadania bude súčasťou činnosti spracovateľa návrhu ÚP

      • Táto odpoveď bola upravená pred 9 months, 1 week používateľom vd.
      • Táto odpoveď bola upravená pred 9 months, 1 week používateľom vd.
Ukázať 2 vlákna odpovedí
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.