Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Tlačové správy

Tlačové správy

Autor: SITA, Neodovzdaním funkcií starostov a znemožnením výkonu mandátov novým poslancov a starostov v zákonnej lehote, došlo podľa združenia k porušeniu zákona. ZOMOS dalo preto podnet na Generálnu prokuratúru.

ZOMOS: V niektorých obciach po voľbách hrubo porušili zákon


Niektorí starostovia sa po komunálnych voľbách správali neadekvátne k výkonu svojej funkcie. Podľa združenia ZOMOS je možné, že bola naplnená skutková podstata trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) - Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) sa domnieva, že po minuloročných novembrových komunálnych voľbách v niektorých obciach hrubo porušili zákon o obecnom zriadení. Uvádza sa to vo vyhlásení združenia, ktoré agentúre SITA poskytol Vladimír Špánik.

Združenie podalo v tejto súvislosti 14. januára podnet na Generálnu prokuratúru SR. Ide o prípady neodovzdania funkcií starostov a znemožnenia výkonu mandátov novozvolených poslancov a starostov v zákonnej lehote, teda do 30 kalendárnych dní od konania minuloročných komunálnych volieb. Zákon o obecnom zriadení podľa združenia jasne stanovuje termín, dokedy musí odstupujúci starosta zvolať ustanovujúce zasadanie a umožniť výkon funkcie novozvoleným starostom a poslancom.

"Postupy, ktoré verejne predviedli niektorí odstupujúci starostovia, mali znaky naplnenia skutkovej podstaty trestného činu marenia úlohy verejným činiteľom z nedbanlivosti. Domnievame sa, že ide o nesplnenie dôležitej úlohy, ktorú odstupujúci starostovia musia vykonať," uviedol Vladimír Špánik zo ZOMOSu.

V prípadoch, kde by úmyselným porušením zákona o obecnom zriadení došlo aj k neoprávnenému prospechu a napríklad by starostom vyplatili ďalší plat či zvýšené odstupné, je podľa ZOMOSu možné, že bola naplnená skutková podstata trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Združenie má informácie až o 23 takýchto prípadoch a nazdáva sa, že to nie je úplný zoznam.


Správa TA3 tu: http://www.ta3.com/sk/reportaze/169634_ziadaju-tresty

nhcokigek on Nehoráznosť v obci Ruská!
topwf39r8q</br> male enhancement pills over the counter</br> <a href="http://bestmalesenhancementpills.com"> best male enhancement pills</a> </br> &lt;a href=&quot;http://malesenhancement.com&quot;&gt; male enhancement pills that work&lt;/a&gt; </br> &lt;a href=&quot;http://bestmalesenhancementpills.com&quot;&gt; male [...]
Dgpmipgek on Nehoráznosť v obci Ruská!
google.com - #000999uuquuqyshshshx
zxm on Nehoráznosť v obci Ruská!
malice, http://www.barbour-jacketsoutlet.net/ irritability miss http://pacers.nbajersey.us.com/ too many, bets http://www.pandora-charms.org.uk/ learned, http://www.gucci-handbags.in.net/ learned http://raiders.nfljersey.us.com/ to http://bulls.nbajersey.us.com/ lose, when http://coach.euro-us.net/ failure http://chiefs.nfljersey.us.com/ would http://www.timberlands-paschere.fr/ admit http://www.true-religion.com.co/ their [...]
Nehoráznosť v obci Ruská!
(2012-06-10) ZOMOS- Združenie občanov miest a obcí Slovenska protestuje proti beztrestnému pošliapavaniu zákonnosti v obci Ruská!
2.9.2010 Vzniklo Združenie občanov miest a obcí Slovenska. (ZOMOS)
Symbolicky, v deň výročia prijatia Ústavy Slovenskej republiky, sa v obci Vinodol konalo 1. valné zhromaždenie Združenia občanov Slovenska miest a obcí Slovenska (ZOMOS).
Tlačové správy
Autor: SITA, Neodovzdaním funkcií starostov a znemožnením výkonu mandátov novým poslancov a starostov v zákonnej lehote, došlo podľa združenia k porušeniu zákona. ZOMOS dalo preto podnet na Generálnu prokuratúru.

Akcie dokumentu

zahrnuté do:
Navigácia
Prihlásiť sa


Nemáte prístup k Vášmu heslu?
« November 2017 »
November
PoUtStŠtPiaSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930